18-20 січня 2022 року Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з хіміко-технологічним факультетом Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», хімічним факультетом Київського національного університету ім. Т. Шевченка та агробіологічним факультетом Національного університету біоресурсів і природокористування України, за підтримки Союзу хіміків України проведено П’ятий Всеукраїнський турнір юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка, як індивідуальне змагання для учнів 9-11-х класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Фінал турніру відбувся в очному форматі і проходив на базі трьох факультетів провідних закладів вищої освіти України. На змагання до м. Києва приїхали учасники фінального етапу з Вінницької, Донецької, Житомирської, Дніпропетровської, Полтавської, Харківської та Хмельницької областей.

Учасником фінального турніру був наш  учень 11-Б класу Слобожанського ліцею Зінов’єв Арсеній та його науковий керівник –вчитель хімії, керівник гуртка «Юний хімік» Кузнецова Тетяна Вячеславівна.

Під час турніру було вирішено цілий ряд основних завдань. Це: надання можливості учнівській молоді спробувати свої сили у вирішенні цікавих, дослідницьких, експериментальних завдань з хімії, отримати порівняльну оцінку своїх знань і умінь.

Турнірна програма складалася із:

– теоретичного етапу «Хімічні старти» (виконання тестових завдань та розв’язання творчих завдань із хімії);

– практичного етапу «Хімік-шоу»;

– лекцій від відомих вчених в хімічній галузі;

– наукових дискусій.

За результатами змагань всім учасникам очного етапу вручені Дипломи фіналістів. Керівникам делегацій надані Подяки за підготовку фіналістів та активну участь у очному етапі Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка і Сертифікати за успішне проходження тренінгу «Академія педагога».

Щиро вітаємо Арсенія та його наукового керівника Тетяну Вячеславівну з високими досягненнями і бажаємо  нових  особистих перемог у науковій сфері, гідної матеріальної та моральної винагороди від участі у дослідницькій роботі.