В умовах переходу освітньої діяльності до ринку відносини змагальності змінюються відносинами конкуренції. Для розвитку  конкурентоспроможності  КЗ «Слобожанський НВК №1 ССР» є загальноосвітньою багатопрофільною школою з 2016 року.  Тому, з метою підготовки учнів до обрання профільного навчання у старшій школі, введено інтегрований курс природничо-математичного циклу.

Для розвитку компетентностей учнів з варіативної складової виділено години для впровадження спецкурсів «Критичне мислення», «Фінансова грамотність», «Медіакультура».

В Дендропарку школи проводяться уроки природничого циклу, що надає учням можливість максимального наближення до природи та відчути її благодійний вплив на людину.

На базі навчального закладу працюють гуртки Центру позашкільної освіти різної направленості: еколого-натуралістичної, науково-дослідницької, гуманітарної, технічної, художньо-естетичної, спортивної, краєзнавчої.

Новостворена телемультстудія та радіорубка надають можливість учням набувати навичок режисури, сценаристів, операторів, фотографів. Завдяки співпраці гуртків «Школа журналістів» та «Радіо-телевізійні технології» розробляються, записуються та подаються в ефір радіопередачі, при цьому вихованці гуртків чітко визначаються у своїй професійній орієнтації і, маючи досвід журналістських навичок, вступають до вищих навчальних закладів за спеціальністю «Журналістика».

Наші учні поглиблюють свої знання у секціях Малої академії наук, є дипломантами обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт в секціях «Сучасні біотехнології», «Журналістика», «Психологія» (дипломи 3 ступеня), «Англійська мова» (диплом другого ступеня).

Завдяки спільним зусиллям педагогічного колективу, науковців вищих навчальних закладів нашим учням вдається само реалізуватись, визначитися і набути ціннісних життєвих компетенцій. А наш навчальний заклад набув вагомого авторитету серед вищих навчальних закладів міста Дніпра.