26 серпня у  стінах Слобожанського НВК № 1 відбувся перший освітянський форум, який зібрав делегації освітян з усіх населених пунктів  Слобожанської ОТГ,  у тому числі  з нещодавно приєднаних  сіл Олександрівка, Балівка, Партизанське.

З початком нового навчального року всю освітянську спільноту прийшов привітати селищний голова Іван Камінський.  У своїй промові він наголосив, що освітній простір – один із пріоритетів стратегічного розвитку Слобожанської ОТГ,  а педагоги – це рушійна сила громади. Селищний голова повідомив, скільки  за 5 років існування громади вдалося зробити для вирішення проблем освіти. Це будівництво дитсадка «Дивосвіт» і спорткомплексу, реконструкція дитсадків «Берізка», «Сонечко», «Червона шапочка», будівництво роздягалень і капітальний ремонт шкіл, добудова Слобожанської ЗОШ №2, якої чекали 25 років. Однак ще залишилися нереалізованими проєкти будівництва шкільного стадіону і басейну, на які потрібно значні кошти.

Начальник гуманітарного відділу Микола Шеремет розповів учасникам форуму те, як змінилося матеріальне  забезпечення шкіл і садочків   Слобожанської ОТГ протягом 2016-2020, що дозволило  суттєво  покращити матеріально-технічне забезпечення навчальних закладів.

– Загалом фінансування закладів виросло майже в чотири рази, – наголосив Микола Шеремет.- Наразі у Центрі позашкільної освіти працює 26 безкоштовних гуртків. Учні беруть участь у роботі Малої академії наук, під керівництвом педагогів пишуть науково-дослідницькі роботи і стають стипендіатами МАН.

Про свої здобутки і перемоги розповіли у своїх виступах заступник директора Слобожанського НВК № 1 Олена Єрмак, заступник директора Слобожанської ЗОШ № 2 Валентина Кириченко, завідувачка дитсадка «Берізка» Олена Шевченко.

Подяками голови селищної ради Івана Камінського були нагороджені вчителі і керівники гуртків Слобожанського НВК № 1 Валентина Половець, Лариса Чернова, Тетяна Угланова, Любов Гордієнко, Оксана Музика, Світлана Гуденко, Вікторія Міщенко, Ярослава Сарбаєва.

По завершенню конференції на гостей чекала оглядова екскурсія по капітально відремонтованому Слобожанському  НВК № 1, де є оранжерея, радіостанція і телестудія, дендропарк і прекрасно облаштовані кабінети,  у яких нещодавно з’явилися новітні інтерактивні панелі та інтерактивні дошки, музичні інструменти, які придбано за кошти  Бюджету участі.

Екскурсія вселила надію, що відтепер і у приєднаних до Слобожанської громади сільських школах  почнуться позитивні зрушення на краще.