Наймолодша переможниця Всеукраїнського конкурсу есе «Наука – це вона» учениця 9-Г класу КЗ «Слобожанський НВК № 1» Ярослава Назаренко тільки-но повернулася із церемонії нагородження, яке відбулося в Києві за участі дружини президента Олени Зеленської і представників ООН та посольств європейських держав.
Скажемо більше – Ярослава Назаренко була єдиною школяркою серед призерів, всі інші – студентки Київських вишів. Загалом, це 12 дівчат, які представили 12 найкращих есе про 12 науковиць.
Головна редакторка українського видання Vogue Марія Цуканова відзначила, що всіх дівчат-переможниць вона готова запросити як авторів їхнього міжнародного видання.
Всього на конкурс було надіслано 561 роботу, в тому числі два есе із КЗ «Слобожанський НВК № 1». Це робота Скубицької Поліни про сучасну нейробіологиню Нану Войтенко та есе Назаренко Ярослави про фізикиню Антоніну Прихотько. Робота Ярослави була високо оцінена як унікальне і творче есе професійним журі у складі досвідчених майстрів слова і вчених – редакторів міжнародних видань, журналістів і ведучих телепрограм, письменниць.
Не можна передати тієї радості, коли на пошту Ярослави надійшов електронний лист із запрошенням на церемонію нагородження до Києва.
Ярославине есе було відзначено першим місцем. Звичайно, у цій перемозі – велика заслуга її педагогів: вчителя зарубіжної літератури Лесі Іванівни Підставної, яка підготувала дівчину до участі у даному конкурсі, та вчителя української мови – Ольги Микитівни Худокон, яка щороку готувала дівчину до участі в обласному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. І цей досвід виявився цінним.
Приємно, що нашу Ярославу особисто вітала голова представництва дитячого фонду ОНН в Україні (ЮНІСЕФ) Лотта Сильвандер, а цінні подарунки від компанії Refase вручила і запросила на стажування Юлія Куліна.
Але для Ярослави найціннішим виявилося спілкування з дівчатами-авторками та знайомство з їхніми есе, які було цікаво перечитувати.
«Це дуже круто – бачити людей, які захоплені своєю справою і намагаються зацікавити інших. Сподіваюсь, що наша участь у цьому проєкті не буде останньою на шляху до гендерної рівності», – написала Ярослава Назаренко на своїй сторінці ФБ.
Велика подяка директору КЗ «Слобожанський НВК № 1» Світлані Вікторівні Голендяєвій і керівниці Центру позашкільної освіти Лідії Григорівні Макаренко за сприяння в організації поїздки нашої переможниці і її вчителя до Києва.