12-13 лютого десятикласниця Слобожанського  лiцеюОксана Дороганова стала переможницею ІІ етапу Всеукраïнського конкурсу-захисту науково-дослiдницькихробіт при МАН. Приємно вразила Оксана членів журі секції «Матеріалознавства» наукового відділення  технічних наук і  обраною темою «Розробка універсального клею», Ізацікавленістю своїми експериментами, які привели до створення надзвичайно міцного клею, який з’єднує метал з деревиною. Тож і на постерному захистi, і на науковій конференції Оксана набрала найбiльшу кiлькiсть балiв середусiх учасникiв і заслужено виборола І місце.

Шлях до цiєï перемоги був непростим. Юна дослідниця другий рік начається в обласній Природничiй школi, відвідуєонлайн-гурток «Юний  хімік» ДНУ  імені Олеся Гончара. Але початком дослідницького шляху стали шкільні уроки хiмiï i шкiльний гурток «Цікава хімія», який веде її науковий керівник  Тетяна  Кузнецова у Слобожанському ліцеї. Саме вона спонукала дiвчину до написання дослідницької роботи і всіляко підтримувала протягом її створення.  

Тема була обрана теж не випадково. Завдяки співпраці урамках Тристоронньої угоди «Вищий навчальний заклад – Мала академія наук – загальноосвітній навчальний заклад»Оксана Дороганова змогла провести практичні дослідження у лабораторії Українського хіміко-технологічного університету, де разом з науковцями здійснювала експерименти під час розробки свого універсального клею. 

Попереду у юної винахідниці  ще одне важливе випробування : вона представлятиме свою роботу нафінальному етапi Всеукраїнського конкурсу-захисту в Києвi. Побажаймо ïй  перемоги і на всеукраїнському рівні.

Аіда Гулієва, членкиня гуртка «Школа журналіста» Слобожанського ліцею