Такого ще не було в історії нашої 40-річної школи.  Вперше учні нашого ліцею отримали 4 перших місця під час ІІ ( обласного ) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Двоє вихованців вчительки зарубіжної літератури, керівниці гуртка «Сузір’я мистецтв»   Лесі  Підставної 19-20 лютого  2022 року  одночасно захищали свої  унікальні дослідницькі роботи на відділенні літературознавства, мистецтвознавства і фольклористики.

             Талановита учениця 10-А класу Ярослава Назаренко  досліджувала  таке унікальне сучасне мистецьке явище, як  мурали. Цікаво, що дівчина створила авторський мінімурал в інтер’єрі кімнати «Чаювання в країні див», який  презентувала під час  конкурсу. Сама чудова художниця,  Ярослава переконала членів журі в умінні глибоко аналізувати і розуміти символіку художніх образів  робіт художника Олександра Брітцева. Її науково-дослідницька робота    «Мурали як елемент міської культури і явище сучасного мистецтва (на прикладі арт-муралів міста Дніпро і робіт художника О.Брітцева)  викликав великий інтерес у журі і учасників конкурсу. Тому вона впевнено посіла перше місце.

У секції «Літературна творчість» презентував свою сатирично-магічну повість «Звичайна надзвичайна школа»  учень того ж 10-А класу, член  літературно-театрального гуртка «Сузір’я мистецтв»  Нікіта Окользін, який під  керівництвом  Лесі Підставної успішно  створив постер-презентацію та відеоролик з художнім виконанням уривка свого твору. 

   За результатами конкурсу Нікіта  Окользін теж виборов почесне перше місце.

Отже,  цього, 2022 року, гуртківці Слобожанського ліцею вибороли 4 перших переможних місця і вийшли до третього етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, що відбудеться у Києві. До речі, всі 4 дослідники навчаються в одному 10-А  класі. Це Руслан Попов, Оксана Дороганова, Ярослава Назаренко і Нікіта Окользін.

Щиро вітаємо призерів Слобожанського ліцею  і бажаємо їм перемоги і  на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту. Велика подяка вчителям Слобожанського ліцею, які готували і привели  наших переможців до успіху на обласному рівні. І це керівниця гуртка «Географічне краєзнавство і туризм» Валентина Половець, керівниця гуртка «Юний хімік» Тетяна Кузнецова та керівниця гуртка «Сузір’я мистецтв» Леся Підставна.