Сьогодні всі говорять про сучасну школу, як про найнеобхіднішу умову розвитку успішної України. І справді, школа є центром розвитку молоді: саме в її стінах дитина починає свої перші кроки в доросле життя, і якими вони будуть, залежить від багатьох факторів, починаючи від умов навчання і закінчуючи вмінням вчителя виховати гідного громадянина нашого суспільства. Небагато областей України можуть похвалитись навчальним закладом, у якому є сучасне обладнання, домашній затишок, комфортна обстановка, сталі традиції, високі показники у навчанні та вихованні учнів, а також 39 безкоштовних гуртків. Саме таким є Комунальний заклад «Слобожанський навчально-виховний комплекс № 1 «Загальноосвітня багатопрофільна школа ІІ-ІІІ ступенів – Центр позашкільної освіти Слобожанської селищної ради». Тут є і Молодіжна радіостанція, і дендропарк, і тир, і сучасні спортивні зали, і комп’ютерні класи, і власні майстерні тощо.

Школа є експериментальним майданчиком для втілення різноманітних проектів як Міжнародного, Всеукраїнського, обласного, так і місцевого рівнів. Наприклад, з 2018 року на базі закладу впроваджується швейцарсько-український експеримент DOCCU, у рамках якого реалізуються проекти, направлені на розвиток не тільки школи, а й всієї Слобожанської об’єднаної територіальної громади. Нещодавно проекти, які були реалізовані в школі, стали фіналістами регіонального конкурсу «Ярмарок добросусідства», який проводився за ініціативи Дніпропетровського центру розвитку місцевого самоврядування.

У рамках Бюджету участі вчителі та учні розробили та подали на затвердження до Слобожанської селищної ради 7 проектів, спрямованих на покращення благоустрою території школи та екології смт Слобожанського.

Участь та перемоги в конкурсах різних рівнів та напрямків робить школу відомою на всю Україну. Так, у вересні 2018 р., делегацію навчального закладу було запрошено до участі у фіналі Х Міжнародного дитячого кінофестивалю «Дитятко», за створення власного мультфільму (м. Харків). Журі конкурсу дало високу оцінку творчій групі та нагородило роботу дипломом як одну з найкращих серед 48 країн світу.

Тісна співпраця із вищими навчальними закладами, закладами позашкільної освіти дає можливість учням та педколективу втілювати свої найсміливіші ідеї. І це приносить позитивні результати: переможці Малої академії наук, предметних учнівських олімпіад обласного рівня, квестів, учасники різноманітних експедицій, конференцій, скаутського руху тощо.

Рушійною силою бурхливого життя Слобожанського НВК № 1 є творчий та креативний педагогічний колектив, який налічує аж 62 особи, на чолі з директором Світланою Голендяєвою. Дуже багато сил, умінь та душевного тепла вкладає в роботу майже кожен учитель. Усі розуміють ту відповідальність, яку взяли на себе перед учнями, батьками, всією громадою.