15 листопада 2018 року вихованці гуртка «Юні матеріалознавці- архітектори» Центру позашкільної освіти Слобожанського НВК №1 разом з керівником гуртка Ротт Н.О. прослухали онлайн-лекцію професора Словацького технічного університету Станіслава Дуката.

Захід проведений на базі Придніпровської державної академії будівництва і архітектури.

Лекція зацікавила гуртківців тим, що в ній викладені  сучасні  технології будівництва  житлових будинків з нульовими витратами енергоносіїв на основі самоокуплення за рахунок  вироблення енергії.

Саме ця інформація для наших вихованців цінна, бо вона ляже в основу науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук.

Новообраний ректор будівельної академії Савицький Микола Васильович, коментуючи виступ закордонного науковця, сказав, що за такими  проектними технологіями планується будівництво будинків на території Слобожанської об’єднаної територіальної громади.

Прослухати лекцію такої цікавої людини, як  Станіслав Дукат, стало справжнім подарунком для вихованців гуртка і надихнуло їх на нові творчі ідеї, щодо активної участі в спільних заходах по забудові і благоустрою рідного Слобожанського.