22 січня відзначаємо велике свято – День Соборності України.  Рівно 100 років тому на Софійській площі у КИЄВІ  відбулось офіційне об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу.

«. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка» –  так було записано у 4-тому Універсалі.

Зауважимо,  що переговори щодо об’єднання ініціювала саме Західноукраїнська Народна Республіка в обличчі її лідерів. Та ініціатива ця не була якимсь спонтанним рішенням, адже існував цілий об’єднавчий рух, який ставив собі за мету соборність Української держави.

У період Радянського  Союзу  День Соборності не святкувався, а всі офіційні згадки про нього ретельно знищувались.

Перше  масштабне святкування відбулось  у 1939 році, в столиці Карпатської України, місті Хуст. На той час ці землі знаходились у складі Чехословаччини, а День Соборності став найбільш масовим заходом українців за 20 років. На демонстрацію вийшло понад 30 тисяч українців.

У сучасній Україні на державному рівні вперше відзначався цей день лише у 1999 році. Хоч свято досить молоде, але  у цьому році відбудеться вже 20-та річниця!

Українці завжди влаштовували різноманітні способи вшанувати цей день, але останні декілька років, свято набуло неабиякого значення та навіть нового сенсу. Адже зараз, як ніколи, гостро стоїть питання Соборності України. Це свято повинно  стати нагадуванням про те, яких зусиль  коштувало нашим предкам об’єднання українських земель, які невпинно намагались розділити та привласнити, як зі Сходу, так і з Заходу. Сьогодні ж ми бачимо, наскільки важливим було це нагадування. Адже той самий ворог знову намагається зруйнувати українську державність, навіть через сотню років.

Cимвол та головна традиція Соборності  – живий ланцюг.

З 2000-х років у Києві щорічно влаштовують живий ланцюг вздовж моста Патона, котрий пролягає між правим та лівим берегами Києва, таким чином символізуючи об’єднання Сходу та Заходу України.

Сьогодні у Слобожанський громаді до свята Соборності було влаштовано флеш-моб.