22 січня відбулася науково-практична конференція для старшокласників в КЗ «Слобожанський НВК № 1».

У цей особливий для кожного українця день – День Соборності, ми долучаємося душею і серцем до вікопомної події, яка об’єднала дві України.

Схід і Захід – разом – така була ідея заходу, яку показали двоє дівчат-україночок, які протягнули одна одній руки. «Ми різні, але ми будемо разом!».

Учні змогли переглянути історичний фільм, що передав хронологію подій, які призвели до злуки УНР і ЗУНР.  Ці факти для учнів оживив у пам’яті Анатолій Олексійович Худокон – вчитель історії.

«Ми звикли чути слово «розлука», що  є протилежним до слова «злука», яке, на жаль, ми рідко вживаємо», – відзначив вчитель.   Анатолій Олексійович зміг передати емоційний стан людей, які зійшлися 22 січня 1919 року на Софійську площу Києва. «Тоді пролітав сніг, усе було білим, як чистий аркуш паперу, і майоріли жовто-блакитні прапори, символізуючи новий етап історії України. Тоді освячувати визначну подію приїхали  навіть з  Катеринослава  священнослужителі Швець та Вишневський.

Але зберегти утворену  Соборну Україну  не вдалося, бо молода держава не мала армії. А захищати її вийшли студенти і вже 29 січня відбувся бій під Крутами, де загинуло три сотні юнаків. Україна втратила можливість стати  тоді державою. Ми повинні шанувати і тогочасних героїв, і героїв, які поклали своє життя за єдність сучасної України.»

Тиша, яка панувала в залі під час заходу, засвідчувала, що учні перейнялися подіями сторічної давнини і  вшанували сучасних захисників України.

Анастасія Чернова, учениця 11-В кл., член гуртка «Школа журналіста»

                                                                                Слобожанського НВК № 1