Нещодавно оприлюднено півфіналістів конкурсу Science Without Borders® Challenge 2023 для учнів віком від 15 до 19 років.
До складу півфіналістів даного конкурсу ввійшла учениця 11-А класу Слобожанського ліцею Ярослава Назаренко. Тема цьогорічного міжнародного мистецького конкурсу «Наука без кордонів» отримала назву «Шосте вимирання морських тварин». Учасникам було доручено створити твір мистецтва, який зображує важливість морських видів, які перебувають на межі зникнення. Оцінювання понад 530 заявок у цій категорії була важким завданням для компетентного журі. Після тривалих роздумів вони відібрали 46 робіт для півфіналістів із 14 різних країн. Учасники конкурсу малювали різноманітні морські істоти, включаючи морську траву, риб, морських ссавців, птахів, крабів і рептилій. Вони використовували різноманітні стилі, техніки та медіа для відображення теми.
Без зайвих слів, запрошуємо вас ознайомитися із заміткою Ярослави про конкурс «Наука без кордонів», її малюнком і уривком з конкурсного есе.
«Наука без кордонів» – міжнародний конкурс дитячої творчості, який залучає учнів і вчителів до збереження, захисту та відновлення світових океанів і водних ресурсів через мистецтво. Я дізналась про цей конкурс випадково, шукаючи на різноманітних сайтах оголошення про гранти для українців. Тема цьогорічного конкурсу – «Шосте вимирання морських тварин». За всю історію нашої планети відбулося п’ять вимирань. Причина шостого – діяльність людини з її надмірною експлуатацією природних ресурсів, забрудненням, руйнацією середовища існування тварин, впровадженням інвазивних видів.
Дізнавшись про тему конкурсу, я почала більш глибоко досліджувати її на сайті IUCN Red List (червонокнижний сайт). Після пошуків і міркування вирішила присвятити роботу морським видрам.
Морські видри важливі для екосистеми морського лісу. Ці милі тварини перешкоджають глобальному потеплінню, але не своїй загибелі. Розливи нафти забруднюють терморегулюючу шерстку видр і, проникаючи зсередини, провокують різні захворювання тварин, що призводять до їх загибелі.
Нафтова хвиля, її вкраплення на шерсті та «нафтова сльоза» мами -видри – важливі образи малюнка. Тривожна мама-видра намагається захистити свого наївного і відкритого до світу малюка від небезпеки. Дитинча тримає в лапках морського їжака, нагадуючи, що, поїдаючи їх, видри зберігають ламінарію. Ця рослина сприяє зменшенню вуглекислого газу, тим самим затримує процес глобального потепління. Запобігти вимиранню морських видр – значить підтримати не тільки екосистему моря, а й захистити екологію життя і людської душі.
У художній галереї робіт півфіналістів із Кореї, США, Філіппін, Індонезії, Китаю розміщено малюнок і нашої української ліцеїстки Назаренко Ярослави!
-Посилання на роботи півфіналістів:
Announcing the 2023 Science Without Borders® Challenge Semi-Finalists – Ages 15-19
Вітаємо Ярославу з високим визнанням її наполегливої праці !
Пишаємося ученицею, яка своїм талантом прославила нашу славну Слобожанську громаду!
Сподіваємося, що робота Ярослави отримає високу оцінку у фіналі конкурсу.
Бажаємо нашій обдарованій учениці успіху, вболіваємо за неї!
Тримаємо освітній фронт разом!