До 70-річчя членства України в ЮНЕСКО за ініціативи управління з питань культури та спорту Дніпропетровської обласної ради, за підтримки Дніпропетровської бібліотечної асоціації, комунального закладу культури «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія» у Дніпропетровській області проходить конкурс серед публічних бібліотек територіальних громад Дніпропетровської області на кращий сценарій  і  реалізацію комплексних заходів з популяризації, вивчення і поширення інформації про елементи нематеріальної культурної спадщини Дніпропетровської області «Скарби Дніпропетровщини: вивчаємо, цінуємо, популяризуємо». 

До участі в конкурсі долучилися вихованці гуртка «Петриківський розпис «Дивоцвіт» позашкільного підрозділу Слобожанського ліцею, що діє на базі Балівського ліцею (керівник гуртка Валентина Міленко). 

Наші гуртківці ознайомилися з історією  та етапами становлення петриківського розпису, бо Валентина Іванівна в своїй бесіді на тему:«Петриківський розпис: спадок, що єднає покоління», використовуючи свої власні роботи та роботи вихованців, продемонструвала  різні техніки виконання робіт. Діти полинули у дивовижний світ фантазії і краси – світ петриківського розпису, що віддавна приваблює людей своєю неповторністю і яскравістю, багатством кольорів.

Активними учасницями заходу стали дев’ятикласниці, Марійка Легеза та Ліза Будник, котрі відвідують гурток з першого класу і вже мають неабиякий досвід розписування картин упетриківському стилі.  Саме вони ставали неодноразовими переможницями конкурсів та виставок обласного та Всеукраїнського рівнів.

Діти завжди з цікавістю слухають свою наставницю і переймають її професійну майстерність. Валентина Іванівна за свою багаторічну працю нагороджена численними Почесними грамотами та удостоєна високих звань: член спілки художників України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Заслужений майстер народної творчості України.

Дякуємо всім зацікавленим дітям за продуктивну роботу, натхнення та любов до своєї улюбленої справи і бажаємо нових ідей, успіхів у реалізації художніх задумів та перемоги в конкурсі, а наставниці, Валентині Іванівні – нових відкриттів та їх визнання на шляху творців прекрасного і вічного.