29 жовтня вихованці літературно-драматичного гуртка «Сузір’я мистецтв» (керівник Леся Підставна) позашкільного підрозділу Слобожанського ліцею прийняли запрошення і взяли участь у культурологічній вітальні «Постать. На тлі доби», що була організована Національним центром «Мала академія наук України».
Велике враження справила цікава, інформативна, емоційна, по-справжньому інтерактивна лекція «Борис Мозолевський та його знахідка століття».
Українець Борис Мозолевський увійшов до історії як археолог, який подарував світові скіфську пектораль — знахідку століття. Відкриттям для вихованців гуртка стало те, що видатний історик і археолог — ще й талановитий поет.
Його глибока поезія без перебільшення така ж коштовна й філігранна, як і золоті речі зі скіфських могил. Учасники разом зі спікерками вітальні Інною Полтавською й Наталією Нагорною із захопленням розкодовували символи унікального артефакту, розгадували образи пекторалі, яку можна сприймати як загадкове послання скіфів.
Дякуємо керівнику гуртка Лесі Іванівні за формування у своїх вихованців ціннісних компетенцій та національної свідомості, підвищення рівня їхньої історико-культурної обізнаності шляхом популяризації знань про діячів української культури.
