Юні науковці Слобожанського ліцею взяли активну участь в осінній сесії обласної Природничої школи учнівської молоді.

Освітній процес відбувався дистанційно на базі Дніпровського національного університету ім. О. Гончара, Українського державного університету науки і технологій навчально-наукового інституту “Український державний хіміко-технологічний університет”, Дніпровського державного аграрно – економічного університету та Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту.

До участі в сесії долучилися 17 учнів ліцею:

– в секцію «Біологія» – Говоруха Марія, КошельЮрій, Єрошенко Євгенія (керівник Солодовник Ю.В.); Феденко Поліна, Сова Поліна(керівник Макаренко Л.Г.); Фролікова  Ірина (керівник Шевченко І.О.); Медвєдєва Анна (керівник (Черемісіна О.С.);

– в секцію «Екологія» –  Божков Кирило (керівник Черемісіна О.С.);

– в секцію «Ветеринарія та зоотехнія» – Бутко Тетяна (керівник Черемісіна О.С.); Павлович Микола (керівник Солодовник Ю.В.);

– в секцію «Психологія» -Усенко Вероніка, Саєнко Олександра (керівник Черемісіна О.С.);

– в секцію «Флористика та зелена архітектура» – Богутенко Микита, Чуб Маргарита, Межуєва Валерія, Межуєва Дар’я (керівник Каравдіна Л.П.);

– в секцію «Хімія» –      Мурзіна Марія (керівник Третяк В.С.).

Учні секції біології прослухали лекцію по темі:“Фізіологічні механізми стресу. Роль стресу у розвитку адаптації та компенсації”, з якої вони отримали необхідні навички подолання та виходу із стресу, як допомогти собі і своїм рідним (викладачка Хоменко О.М., доцент кафедри фізіології та біохімії Дніпровського національного  університету імені Олеся Гончара).

Із захопленням і цікавістю  майбутні біологи розглядали тему: “Біологічні ритми та їхній вплив на фізіологію організмів”, яку прочитала Мізін В.В., викладачка кафедри фізіології та спортивної медицини  Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту.

Юні екологи вивчали теми: “Екологічні фактори та їх класифікація”, “Життя у воді. Особливості водного середовища та його мешканців”(викладач Лісовець О.І., доцент кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології ДНУ ім.Олеся Гончара).

Майбутні ветеринари та зоотехніки прослухали лекції: “Структура служби ветеринарної медицини України”, що дуже було в нагоді учням, які мріють в майбутньому присвятити себе ветеринарній справі. По темі “Особливості утримання свійських тварин” відбувся діалог між слухачами та викладачем Зажарським В.В., завідувачем кафедрою інфекційних хвороб тварин ДДАЕУ.

Психологи  прослухали і обговорили теми “Емоційно-вольова сфера особистості” і зробили висновок, що кожна емоція людини має зовнішній прояв (викладачка Лазаренко В. І., доцент кафедри соціальної психології та психологі ДНУ імені Олеся Гончара).

Яскрава презентаційна лекція була запропонованадля флористів по озелененню та ландшафтному дизайну “Закони побудови ландшафтних композицій” “Пейзажні парки-зразки садово-паркового мистецтва” (викладачка Зайцева І.О., професор кафедри фізіології рослин та інтродукції ДНУ).

Учні секції хімії вивчали освітній матеріал по темах: “Кристалічний стан речовини”, “Водневі та міжмолекулярні зв’язки” (викладачка Плясковська К. А., доцент кафедри фізичної, неорганічної та органічної хімії ДНУ імені Олеся Гончара).

Здобувачі освіти Природничої школи отримали завдання для виконання в міжсесійний період в тісній співпраці з науковцями вищих навчальних закладів.

Бажаємо нашим юним науковцям перемагати у будь-якому життєвому бою, старанно і гідно йти до вершин своїх успіхів, до своїх мрій!