У рамках тижня зарубіжної літератури у Слобожанському ліцеї відбулась вистава «Як олімпійські боги на гостини до Слобожанського ліцею збирались» за постановкою керівника «Літературно-театрального гуртка» Лесі Іванівни Підставної.
За її словами, ідея і сюжет вистави пов’язані з тим, що у 2021 році Слобожанський НВК № 1 отримав нове ім’я – ліцей. Саме ліцейська тема надихнула пригадати, де, коли і як виник перший у світі ліцей. Уява перенесла дію в Давню Грецію до філософської школи Аристотеля, яка і отримала назву лікеї(ліцея). Все почалося з того, що титан Хронос (у ролі харизматичного героя виступив Олег Циганков) любив зазирати у різні часи і країни, нібито випадково потрапляє у 21 рік 21 століття в Україну і бачить результати ЗНО з математики. І тоді Хроносу спало на думку відправити олімпійських богів на чолі з Аристотелем (його роль розсудливо і зважено виконав Попов Руслан) в тільки що створений Слобожанський ліцей, щоб вони спонукали учнів і вчителів до підкорення нових освітніх вершин і зростили нових Сократів, Архімедів, Платонів і Піфагорів.
Непереможного, самовпевненого Зевса з легкою іронією зіграв Нікіта Окользін. Роль Гери, дружини блискавичного Зевса, чудово виконала Влада Дяченко.Мобільного, хвалькуватого Гермеса, з його нескінченними аферами, грайливо втілив на сцені Микита Борисовець.
Афіна виступила проти реформ, що знищують освіту. Це переконливо вдалося зробити Тетяні Коломоєць. І тоді олімпійські боги викликали Геркулеса, який взявся здійснити 12-й у квадраті подвиг: підняти і тримати «небо освіти» над Україною.. Роль веселого Діоніса з його глузливою свитою неповторно зіграла Софія Курбатова. Красуню Афродіту з її рецептом вічної молодостіпредставила на сцені Квітка Марія. Мисливиця Артеміда (Данченко Дар’я) вступила в поєдинок красунь і дотепно розповіла про свій секрет краси. Аполлон (Авраменко Артур)вивів грацій шкільного танцювального гуртка, що майстерно і життєрадісно представили танок сиртакі. Амурчика, який кумедно погрожував завдати усім сердечних ран, зіграв Тимофій Гапон. Ворота Олімпу всю виставу охороняли богині часу Ори ( Каліста Дар’я і Аіда Гулієва).
На виставі були присутні учні старших класів, які уважно стежили за емоційною грою акторів – новоспечених богів і богинь.
А в цей час на полях Блаженних Хронос так зіграв на барабанах “музику тріумфу”, що олімпійці забули про свою велич і пустилися в танок.
Весь тиждень філософи античності “надсилали” учням ліцею свої поради.
На перервах транслювали уривки відомих фільмів, присвячених культурі Давньої Греції, і влаштували флешмоб
Не випадково сам тиждень зарубіжної літератури отримав назву “Відлуння античної культури в сучасному світі”…